• Huvudsponsorer

Söndag Sön 1 November Nov
Tisdag Tis 10 November Nov
Fredag Fre 13 November Nov
Lördag Lör 14 November Nov
Onsdag Ons 18 November Nov
Torsdag Tor 19 November Nov
Lördag Lör 21 November Nov
Söndag Sön 22 November Nov
Tisdag Tis 24 November Nov
Lördag Lör 28 November Nov
Söndag Sön 29 November Nov
Tisdag Tis 1 December Dec
Torsdag Tor 3 December Dec
Lördag Lör 5 December Dec
Söndag Sön 6 December Dec
Tisdag Tis 8 December Dec
Torsdag Tor 10 December Dec
Lördag Lör 12 December Dec
Söndag Sön 13 December Dec
Torsdag Tor 17 December Dec
Lördag Lör 19 December Dec
Måndag Mån 28 December Dec
Tisdag Tis 29 December Dec
Onsdag Ons 30 December Dec

Förlängt med Intersport

20 maj 2020 09:15
Nyhet

Efter en framgångsrik säsong tillsammans är det nu klart att Luleå Hockey och Intersport väljer att förlänga sitt samarbete som föreningens sportleverantör så att det även gäller över säsongen 2020/2021.


Intersport är ett av Sveriges mest kända varumärken med över 50 års erfarenhet av sport och sportmode. På Intersport finns engagemang och kunskap i över hundra butiker och i deras e-handel. Globalt är Intersport världens största sportkedja med fler än 5500 butiker i 44 länder.

Och nu är det klart att man kommer samarbeta med Luleå Hockey i ytterligare en säsong som föreningens officiella sportleverantör på herr- dam-, junior- och ungdomssidan.

Peter Jidström, marknadschef Luleå Hockey
– Vi är väldigt nöjda med vårt samarbete med Intersport och är därför glada över att vi kommit överens om en förlängning. Intersport har en lång historik och hög kompetens när det gäller sportprodukter – något som är väldigt viktigt för oss då det är en central del av vår verksamhet.

Fredrik Josefsson, Store Manager Intersport Luleå
– Luleå Hockey har förra säsongen Sveriges bästa hockeyförening med serieseger i SHL och SM-final i SDHL. Därför är vi både glada och stolta över att fortsätta vårt samarbete som officiell sportleverantör för Luleå Hockey.